26 Mart 2012 Pazartesi

Ayakkabı Çantası

Cuma akşamı Sevgili komşum sevgi hanım komşularımızla birlikte bizi ev oturmasına davet etti. Sohbetler, ikramlar, çok güzel bir akşam geçirdik.  Bende ona çam sakızı çoban armağanı  ayakkabı çantası yapıp götürdüm.  Davet sofrasının resimlerini daha sonra 5ten sonra bloğumda yayınlayacağım.  Yazıyı yazarken bir atasözü geldi aklıma ev alma komşu al diye gerçekten çok doğru bir söz. İnsanların anlaşabileceği, güleryüzlü, kapısını rahatlıkla çalabileceği komşularının olması çok önemli, Sevgiyle kalın:)

14 yorum:

 1. Kesinlikle katılıyorum,"komşu" kavramı çok önemli ancak yoğunluktan 2 yıldır oturduğum apartmanımdaki komşularımı doğru dürüst tanımıyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük şehirlerde komşu kavramı pek kalmadı. Kimse kimseyi tanımıyor. Oysaki çocukluğumuzda komşu ilişkileri bambaşkaydı. Ailemizin yetişemediği zamanlarda, İyi günümüzde, kötü günümüzde kapısını çalabileceğimiz yada kapımızın çalınabileceği komşumuz olması lazım.sevgiler :)

   Sil
 2. Çok haklısın. İyi komşu insanın hayatına çok güzel değerler katıyor :)

  YanıtlaSil
 3. Evet ahu gerçekten öyle. Güler yüzlü, anlayışlı, iyi günde, kötü günde görüşebileceğimiz, kalıcı arkadaşlıklara diyelim O zaman. Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 4. ne hoş bir komşusunuz o zaman siz, böyle cici hediyeler harika... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)teşekkür ederim canım, ufak bir hediye yarım elma gönül alma benimkisi.

   Sil
 5. canım çok kullanışlı benimde var ellerine sağlık
  :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, bayanlar için çok kullanışlı.

   Sil
 6. Bende artık ev gezmelerine daha sık gideceğim için terlik&ayakkabi çantası dikeyim kendime :)
  48 daireli apartmanda yasıyorum, görüştüğüm hiç komşum yok maalesef :( calismayinca komşu edinirim inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Didemcim kalabalık apartmanlarda gerçekten kimse kimseyi tanımıyor, en azından altında üstünde yanında kim var bilirsin. İlerki günlerinde yanlızlık çekmezsin. Ev hayatında sana mutluluklar dilerim. Umarım kolay alışırsın sevgiler:)

   Sil
 7. Evet "ev alma komşu al" sözü çok doğru. Ne yazık ki benim tek bir komşum bile yok. Bu yüzden akşamları ve evde kaldığım hafta sonları canım çok sıkılıyor. Hep imreniyorum böyle arkadaşlıklara.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım hoşgeldin. herkes şanslı olamıyor maalesef, umarım kafa dengi görüşebileceğin komşular, arkadaşlar edinirsin. sevgiler:)

   Sil
 8. Ne kadar zarif bir düşünce ellerinize sağlık..Bana da lazım böyle bir çanta lazım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zeynepcim teşekkür ederim, sen hamaratsın daha güzelini yaparsın sevgiler:)

   Sil